آیا رژیم اتکینز برای شما مناسب است؟

رژیم اتکینز، یک رژیم لاغری با کربوهیدرات پایین است. احتمالاً شما که این مطلب را می خوانید با رژیم غذایی اتکینز آشنا شده اید، اما قبل از شروع رژیم لاغری اتکینز باید بررسی کنید که آیا رژیم اتکینز برای شما مناسب است؟ برای آنکه بدانید آیا رژیم اتکینز به کم کردن وزن شما و ثابت نگه داشتن شما کمک می کند یا خیر، در ادامه با ما همراه باشید.

آیا از وزن تان راضی هستید؟

اگر چنین است تبریک می گویم. حتی اگر شما از وزن خود راضی هستید باز هم رژیم اتکینز می تواند در مواردی همچون حفظ وزن شما و یا بالابردن سطح سلامتی تان به شما کمک کند و هم چنین می توانید با تغییر رژیم تان سبک تر شوید.

رژیم اتکینز یک راه موثر برای کاهش وزن سریع می باشد.

اهداف شما از کاهش وزن چیست؟

اگر هدف شما تنها کاهش مقدار کمی از وزن تان باشد احتمالاً در کمتر از یک ماه به هدف خود می رسید. عده ای در دو هفته اول انجام اتکینز حدود 6 کیلو از وزنشان را کاهش داده اند. نتایج به دست آمده از روند انجام اتکینز به طور قابل ملاحظه ای به عواملی همچون سن، جنس و سطح فعالیت مقاومت متابولیک بستگی دارد البته روند انجام برنامه ها هم بسیار مهم است.

آیا می توانید از مواد قندی بگذرید؟

اگر شما راحت از قندها بگذرید و به روی سبزیجات تکیه کنید به طور حتم می بینید که کلسترول مضر خون کاهش می یابد و اگر قند خون بالا دارید باید به تعداد قندهایی که می خورید دقت کنید.
بیشتر استفاده کنندگان از رژیم اتکینز که دچار دیابت نوع 2 بوده اند و برای آن انسولین و دارو مصرف می کردند، پس از مدتی با کمک دکترشان موفق به کاهش در داروها و یا حتی قطع آنها شده اند.

آیا در رژیم های غذایی دیگر برای کوتاه مدت موفق بوده اید؟

هر رژیمی که قابل تحمل نباشد محکوم به کوتاهی و عدم تداوم است. حدود 95% از افرادی که کاهش وزن موفقی داشتند، دوباره به حالت اول خود بر می گردند.
اراده به تنهایی به نگهداری وزن کمک نمی کند! مطالعات نشان می دهد وزن کم شده در رژیم های لاغری با چربی بالا بهتر ثابت می ماند.

آیا قادر به کم کردن وزن و یا ثابت نگه داشتن وزن خود نیستید؟

آیا با کم کردن کالری و چربی قادر به کم کردن وزن و یا ثابت نگه داشتن وزن خود نیستید؟ یک رژیم غذایی با چربی کم، روند انجام رژیم و نگهداری وزن کم شده را بی اندازه سخت می کند و به طور کلی ناراضی کننده است. یک کم کالری باعث می شود تا شما همیشه احساس گرسنگی کنید.
رژیم اتکینز این امکان را به شما می دهد که هر غذای دلچسبی که شامل چربی سالم است را بخورید. در کل در این رژیم غذایی نیاز به کم کردن چربی و یا شمردن کالری ها نیست.

آیا در انجام رژیم های لاغری دیگر احساس گرسنگی می کردید؟

یک رژیم غذایی که چربی در آن کاهش یافته است همیشه قند در این رژیم غذایی افزایش یافته است. این عامل باعث می شد که گلوکز به سرعت وارد جریان خون شما شود، مخصوصاً در قندهایی که کیفیت پایین تری دارند.

نتیجه این روند مانند یک راه آهن پرپیچ و خم مرتفع است که مدام قند خون شما را بالا  و پایین می کند و باعث گرسنگی شما می شود اما در اتکینز که شما اجازه خوردن یک اسنک در روز را دارید نشان می دهد که در طول روز گرسته نمی شوید.

آیا شما به خوردن غذاهای با کربوهیدرات بالا علاقه دارید؟

آیا شما به خوردن نان روغنی، شکلات ها، چیپس ها، سرخ کردنی ها و دیگر غذاهای با کربوهیدرات بالا علاقه دارید؟ بیشتر این غذاها که شما به خوردن آن اشتیاق دارید، یک چرخه معیوب از پرخوری ها را در شما راه اندازی می کند که نه تنها انرژی شما را تامین نمی کند بله ارزش غذایی پایینی دارد.

جدول میزان کربوهیدرات در هر 100 گرم مواد غذایی را ببینید!

آیا بدون پرخوری کردن هم وزن شما افزایش می باید؟

این یک حقیقت تلخ است که بعضی از افراد راحت تر از دیگران وزنشان افزایش می یابد و سخت از دیگران آن را کم می کنند. این می تواند نشانشگر این باشد که بدن شما قندها را به خوبی تحمیل نمی کند و این موضوع از علائم دیابت نوع 2 است.

تجربه استفاده از رژیم اتکینز دارید؟

آیا شما در تجربه قبلی تان از اتکینز در ابتدا موفق بوده اید اما وزن از دست رفته دوباره بازگشته است؟ اگر پس از کاهش وزن، دوباره وزن کم شده به جای اول خود بازگشته است، شما یاد می گیرید که چگونه درهایی را که یاد گرفته اید به کار ببرید تا در یک مبارزه بزرگتر در مقابل تناسب اندام پیروز شوید.

اتکینز از روز اول بر روی نگهداری وزن کم شده تمرکز می کند.

آیا در مقایسه ها دست پاچه شده ایم و به مراحل دیگر نرفته اید؟

اولین مرحله شروع کاهش وزن برای برنامه اتکینز ممکن است که کاهش وزن سریع را برای شما به ارمغان آورده اما راه و روش دائمی کنترل وزن را به شما یاد نمی دهد. پس دست پاچه شدن در مقایسه و نرفتن به مراحل دیگر جوابگو نیست.
حتی ممکن است که شما از برنامه غذایی خود خسته شوید، این همان چیزی است که ممکن است تعهد شما را نسبت به ماندن در رژیم اتکینز کاهش دهد. در آخر برای راحتی خودتان می توانید دسته های مختلفی را که به کاهش وزن شما کمک می کنند پیدا کنید و سرانجام وزن جدیدتان را نگه دارید.

آیا قبلاً رژیم غذایی اتکینز را در نیمه راه، رها کرده اید؟

آیا قبلاً رژیم غذایی اتکینز را امتحان کرده اید اما قبل از کم کردن وزن مورد نظر آن را رها کرده اید؟ اگر فکر می کنید این برنامه غذایی خیلی شما را محدود میکند، ما با خرسندی این را بیان می کنیم که این رژیم غذایی بسیار انعطاف پذیر است.
برای مثال: شما می توانید یک رژیم رضایت مندانه و مختلف از سبزیجات برای خود انتخاب کنید. و شما هم چنین می آموزید که راحت و سالم از مهمان های خود پذیرایی کنید.

اگر احساس می کنید غذای موردنظر بیش از حد گران است، شما می توانید غذای دیگری را جایگزین آن کنید که هزینه کمتری داشته باشد. در آخر اینکه هر کس در در جایی قادر به انجام رژیم اتکینز می باشد حتی برای گیاه خواران هم مورد استفاده است.

این بار متفاوت است

اگر شما در کشمکش کاهش وزن یک کهنه کار هستید ما به شما این اطمینان را می دهیم که این بار متفاوت است. اما در ابتدا باید بدانید که کاهش وزن و کسب سلامتی تنها نیازمند اراده نیست!
درباره اینکه چرا شما احساس گرسنگی می کنید و یا نمی کنید دلایل علمی نیز وجود دارد. سوخت و ساز بدن، عزم شما را دچار مشکل می کند و مدام تلاش می کند تا شما را از امسیر کاهش وزن خارج کند.
برای مبارزه با این سوخت و ساز ابتدا باید گلوگز که از خانواده کربوهیدرات ها است را کنار بگذارید. زیرا خوردن قند باعث قدرت گرفتن این سوخت و ساز می شود و این امر بدن شما را از سوزاندن چربی منع می کند.

سخن پایانی

در کل بهتر است بگوییم که رژیم اتکینز به شما کمک می کند تا در مقابل سوخت و ساز زیاد بدن بایستید و چربی هایتان را بدون حس گرسنگی، ولع و تخلیه انرژی بسوزانید.

نتیجه دریافت انرژی از سوزاندن چربی این است که قند خون شما در یک حد باقی می ماند و کم و زیاد نمی شود.

در اینجا باز هم این سوال را می پرسیم که آیا رژیم اتکینز برای شما مفید است؟ یا شاید منطقی تر این باشد که بپرسیم چرا رژیم اتکینز برای شما مفید نباشد؟

کانال تلگرام زوم لایف

توجه:

اطلاعات موجود در مجله اینترنتی زوم لایف، از منابع معتبر خارجی تهیه و ترجمه شده است اما جایگزین هیچ‌یک از نسخه‌هایی که پزشکان می‌نویسند، نیست. اگر فکر می‌کنید مشکل پزشکی دارید، لطفاً برای تشخیص و درمان به پزشک مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *