راهنمای انتخاب مکمل بدنسازی قبل از خرید

چه تازه وارد باشگاه شده و چه از اعضای قدیمی آن باشید، احتمالاَ با لیست طولانی محصولاتی که برای لاغری و عضله‌سازی توصیه می‌شود، آشنا هستید. حتماَ از فواید یک مکمل پروتئینی خوب برای کمک به بازیابی و به حداکثر رساندن عضله سازی اطلاع دارید و ممکن است نام کراتین یا BCAA را شنیده باشید.

این مواد برای کمک به شما در بهینه سازی نتایج هر تمرین طراحی شدهاند و انتخاب بهترین آنها برای شما قبل از خرید مکمل بدنسازی دارای اهمیت بسزایی است. در این مطلب به شرح و تفصیل دلایلی برای استفاده از مکمل بدنسازی، نحوه عملکرد آنها و 5 فاکتور اصلی که باید در هنگام انتخاب این محصولات در نظر بگیرید، می‌پردازیم.

مکمل بدنسازی

فاکتورهای موثر در انتخاب مکمل بدنسازی مناسب

به منظور انتخاب بهترین مکمل بدنسازی قبل از تمرین، چندین فاکتور وجود دارد؛ از فهرست مواد تشکیل دهنده گرفته تا هدف نهایی شما از تمرین که باید در نظر بگیرید. در ادامه 5 عامل اصلی برای کمک به تصمیم‌گیری آگاهانه در این‌باره آورده شده است.

1. هدف تمرین شما

همانطور که همه مکمل‌ها یکسان نیستند، همه تمرین‌ها نیز یکسان نخواهد بود. جلساتی خواهید داشت که به دنبال افزایش استقامت خود یا در حال انجام یک تمرین سبک هوازی هستید. بسته به تمرینی که برنامه‌ریزی نموده‌اید، باید مشخص گردد که مکمل کافئین وجود داشته باشد یا نه. بعلاوه، اگر در دوره عضله سازی خود هستید، ممکن است بخواهید از مصرف بیش از حد کربوهیدرات یا قند خودداری نمایید. در نهایت، اگر در حال افزایش وزن هستید، باید مکملی انتخاب کنید که از رشد عضلات پشتیبانی کند و سطح تستوسترون شما را بهینه نماید.

2. مواد تشکیل دهنده و شفافیت

مهم است که یک مکمل خوب، مواد تشکیل دهنده آن بهطور شفاف نمایان باشد تا بتوانید مزایای هر جزء تشکیل‌دهنده آن را بررسی کنید. بسیاری از تولیدکنندگان مکمل‌ها از عناوین تجاری استفاده کرده یا به ترکیبات اختصاصی اسرارآمیز اشاره می‌کنند، بدون اینکه فهرستی از مواد تشکیل‌دهندهشان ارائه نمایند؛ که این موضوع برای سلامتی شما خطرناک است و حتی می‌تواند شما را در معرض خطر مصرف مواد ممنوعه قرار دهد (اگر برای رقابت در مسابقات ورزشی آماده می‌شوید که در آن آزمایش مواد مخدر نیاز است، این موضوع اهمیت بیشتری می‌یابد).

به‌دنبال مکمل بدنسازی باشید که شامل مواد اولیه شناخته شده بوده و توسط شخص ثالث آزمایش شده باشد. این به شما کمک می‌کند تا مطمئن شوید که تضمین کیفیت دقیق در ساخت ماده انتخابی شما رعایت شده است.

به عنوان نمونه برچسب ارزش غذایی مکمل سوپر کراتین pnc در زیر آورده شده است:

سوپر کراتین

2. تاثیر رژیم غذایی

بسیاری از مکمل‌ها برای خوش طعم شدن‌شان دارای شکر هستند که می‌تواند یک رژیم پرکالری را در برداشته باشد. اگر مایل به چربی‌سوزی بوده یا الزامات رژیم غذایی کم کالری دارید، این موضوع اهمیت ویژه‌ای می‌یابد. اگر در تلاش برای کاهش وزن هستید، مطمئن شوید که محصول انتخابی‌تان کالری و قند غیرضروری زیادی نداشته باشد. به همین ترتیب، اگر از یک رژیم گیاهخواری یا وگان پیروی می‌کنید، بررسی کنید که محصول انتخابی شما با آن مغایرت نداشته باشد. برای کسانی که به دنبال کاهش وزن و پایین نگهداشتن میزان کالری مصرفی خود هستند، استفاده از مکملهای بدون قند، بدون کالری و حتی بدون گلوتن پیشنهاد می‌شود.

3. اثبات نتایج مصرف مکمل بدنسازی

پیام‌های بازاریابی می‌توانند بسیار جذاب باشند، اما نتایج حاصل از محصولاتی که به فروش می‌رسند چیست؟ برای اطمینان از اینکه محصول موثری مصرف می‌کنید، برچسب آن را بررسی کنید و به دنبال موادی باشید که از نظر علمی ثابت شده‌ که رشد عضلانی، چربی سوزی و عملکرد کلی تمرین را افزایش می‌دهند. همچنین بهتر است مراقب مصرف کراتین، ال کارنیتین، کافئین برای افزایش انرژی در محل و افزایش تستوسترون در صورت نیاز، باشید.

کلام آخر

در صورت داشتن هرگونه نگرانی یا سابقه مشکلات قلبی، قبل از شروع تمرین، حتماً با پزشک خود مشورت کنید. ممکن است به مواد خاصی حساسیت داشته باشید، به همین دلیل است که پیشنهاد می‌کنیم به تدریج بدن خود را به این مکمل‌ها عادت دهید و به اندازه‌های وعده‌های پیشنهادی پایبند باشید. همچنین در صورت داشتن هرگونه سوال جهت خرید مکمل بدنسازی مناسب می‌توانید با کارشناسان شرکت داروسازی کارن تماس حاصل فرمایید.

کانال تلگرام زوم لایف

توجه:

اطلاعات موجود در مجله اینترنتی زوم لایف، از منابع معتبر خارجی تهیه و ترجمه شده است اما جایگزین هیچ‌یک از نسخه‌هایی که پزشکان می‌نویسند، نیست. اگر فکر می‌کنید مشکل پزشکی دارید، لطفاً برای تشخیص و درمان به پزشک مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *