همه‌چیز از سوئیس آغاز شد. در دوران جنگ جهانی دوم، دولت دانشمندان سوئیس را مسئول بررسی و تحقیق برای پیدا کردن دارویی جهت درمان سوختگی قربانیان جنگ قرار داد. آن‌ها با موفقیت موادی جدید مانند پنتنول (Panthenol) را کشف کردند، که یک پروویتامین از ویتامین B5 بود و در درمان سوختگی‌ها بسیار مؤثر ثابت شد. در سال ۱۹۴۷ میلادی، محصولی به نام پنتن (Pantene) توسط شرکت داروسازی سوئیسی هافمن لاروش (Hoffman-LaRoche) به بازار عرضه شد. این نام از پنتنول گرفته شده بود و این محصول، پس از تحقیقات و آزمایش‌های دقیق دانشمندان، با فرمول ویژه‌ای برای مراقبت و ترمیم مو طراحی شده بود. با بسته‌بندی در بطری‌های شیشه‌ای و با رایحه‌ای خاص و دلنشین، پنتن به بازار اروپا عرضه شد و به محصولی محبوب و موفق تبدیل شد.

پنتن، اولین محصولی که مسیر برندهای معروف را تغییر داد

تقاضا برای نرم‌کننده و شامپوی پنتن در آمریکا، باعث شد که فروشگاه‌های آمریکایی تصمیم بگیرند تا محصولات پنتن را برای مشتریان خود تهیه کنند. در نتیجه، در دهه ۱۹۶۰ میلادی، پنتن از سوئیس به نیویورک وارد شد. چند سال بعد، پنتن بسته‌بندی خود را بازطراحی کرد و لوگوی طلایی مشهوری را ایجاد کرد که هنوز هم بر روی محصولات دیده می‌شود. این ربان طلایی، که خانم‌ها حتی پس از ۴۰ سال همچنان به یاد می‌آورند، به طور خاص جلب توجه کرد.

در سال ۱۹۸۶ میلادی، پنتن وارد دنیای محصولات مراقبت از مو شد و یک محصول جدید به نام “پنتن موجی” را معرفی کرد. در همان سال، کمپانی یک کمپین تبلیغاتی را راه‌انداخت که به بهترین نمونه تبلیغات نمادین در آن زمان تبدیل شد. این کمپین، با جمله‌ای چندان جسارت‌آمیز که برای بحث و جدل زیادی همراه بود، مدل‌های زیبا را نشان داد که عبارت “به خاطر زیبایی‌ام از من متنفر نباش!” (Don’t hate me because I’m beautiful) را بیان می‌کردند.

پنتن، اولین محصولی که مسیر برندهای معروف را تغییر داد

در دهه ۹۰ میلادی، پنتن تصمیم گرفت که خط تولید خود را گسترش دهد و محصولات خود را به کشورهای دیگر نیز، از جمله کشورهای آسیایی، صادر کند. این تصمیم باعث شد که پنتن به عنوان یکی از برندهای میلیارد دلاری شرکت بزرگ P&G (Procter & Gamble) وارد شود. به تدریج، دامنه محصولات مراقبت و تقویت موی شرکت پنتن گسترده‌تر شد. محصولات جدید پنتن با توجه به ساختار موی هر فرد طراحی می‌شوند؛ این کمپانی ادعا می‌کند که “تنها با دانستن نوع موی خود، پنتن بهترین حالت ممکن را برای موی شما ارائه می‌دهد.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *