چرا باید وزن کم کنیم؟ 10 دلیل برای کاهش وزن و داشتن زندگی سالم

آیا کاهش وزن با زندگی سالم ارتباطی دارد؟ کاهش وزن و ارتباط آن با زندگی سالم چیست؟ زندگی سالم یکی از جنبه های کلیدی است که در افزایش طول عمر نقش دارد. بسیاری از افراد، هنگامی که موضوع مراقبت از بدن به میان می آید، نسبت به آن بی توجه اند. انجام ندادن ورزش و هم چنین عادات ضعیف غذایی، در تجمع بیش از حد چربی در بدن نقش عمده دارند.

در جهان متمدن امروزی، بسیاری از افراد، به خصوص زنان به کاهش وزن علاقه پیدا کرده اند؛ نه به این دلیل که فکر می کنند باعث سلامتی می شود، بلکه نگرانی اصلی آن ها این است که خوش اندام و جذاب به نظر برسند. کاهش وزن فقط برای خواش اندام بودن اهمیت ندارد!

چرا کاهش وزن مهم است؟

کاهش وزن، یکی از مواردی است که برای داشتن زندگی سالم، باید همیشه مورد توجه قرار گیرد. برای گرفتن نتیجه ی بهتر، همیشه باید کم غذا خورده و کالری بیشتری بسوزانیم. کاهش وزن به موارد زیر کمک می کند:

  • کاهش دردهای مفصلی؛
  • کاهش ریسک حمله ی قلبی؛
  • خواب مناسب؛
  • کاهش اضطراب.

اهمیت داشتن رژیم غذایی سالم

نبود یک رژیم غذایی سالم در هنگام کاهش وزن می تواند سلامت شما تهدید کند. بهتر است برای انتخاب یک رژیم غذایی سالم با متخصص تغذیه مشورت کنید.

نباید به گونه ای غذا بخوریم که فقط سیر شویم. اطمینان حاصل کنید که همیشه رژیم غذایی متعادل را انتخاب می کنید تا به موارد زیر دست یابید:

  • بهبود سلامتی؛
  • بهبود روحیه؛
  • بدست آوردن انرژی بیشتر.


اهمیت کاهش وزن برای داشتن زندگی سالم

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که چرا بسیاری از افرادی که به باشگاه می روند، نه تنها اندام خوبی دارند، بلکه به نظر می رسد خوشحال تر بوده و اضطرابی ندارند؟ دلایل زیادی وجود دارد که می گوید چرا برای داشتن زندگی سالم، توجه به وزن بسیار با اهمیت است. در این مقاله، برخی از این عوامل را بررسی خواهیم کرد.

در ادامه 10 دلیل برای کاهش وزن و داشتن زندگی سالم اهمیت دارند را با هم می خوانیم.

1. کمک به افزایش سلامت بدن

کاهش وزن به افزایش زندگی سالم و افزایش طول عمر، انجام ورزش های مناسب است. تحقیقات نشان داده اند که چربی بیش از اندازه در بدن، خطرناک بوده و ممکن است منجر به بیماری های قلبی شود که اگر با آن مقابله ای صورت نگیرد، به تدریج باعث مرگ خواهد شد.

2. کمک به کاهش اضطراب

افسردگی نقش زیادی در ناخوش احوالی دارد. هنگامی که اضطراب دارید، بدنتان نمی تواند به خوبی عمل کرده و به همین دلیل، فرد در اکثر مواقع دمدمی مزاج خواهد بود. بنابراین، بهترین زمان است تا به باشگاه رفته و کالری هایی را که باعث ناراحتی تان می شوند، بسوزانید.


3. از حساسیت ها خلاص شوید

آیا بدنتان ضعیف است و تقریباً به همه چیز حساسیت دارید و بسیار عطسه می کنید؟ زمان آن است تا تمامی بهانه هایی را که به شما می گویند هرگز عطسه کردنتان متوقف نمی شود، کنار بگذارید. کمی ورزش کرده و مطمئن باشید که نتیجه ی آن شگفت انگیز خواهد بود.

4. کاهش دردهای عضلانی هنگام عادات ماهانه

بسیاری از زنان در سراسر دنیا از دردهای وحشتناکی رنج می برند و در دوران قاعدگی هیچ آرامشی ندارند. ولی به عنوان یک زن، آیا باید در این دوران فقط خوابید و از درد شکایت کرد؟ این زمان، بهترین فرصت برای انجام ورزش و کاهش وزن است.

5. کمک به بهتر خوابیدن

امروزه، کمبود خواب یا داشتن بی خوابی که فرد اصلاً قادر به خوابیدن نیست، مسئله ای بسیار مهم برای بسیاری از افراد است. اگر به دنبال داشتن یک زندگی سالم و اندامی مناسب هستید، خوابتان نیز خوب خواهد بود.


6. بهبود قوای جنسی

کاهش وزن می تواند بر قوای جنسی شما تاثیر مثبتی بگذارد. بسیاری از افراد تصور می کنند این مورد، مسئله ای پیش پا افتاده است، ولی در بسیاری از زوج ها، اضافه وزن ممکن است عملکردتان در تخت خواب را کاهش دهد که این مسئله، به شدت باعث کاهش اعتماد به نفس می شود. برای حل این مشکل هرگز دیر نیست. حتی درمانی نیز وجود دارد تا به وضعیت قبلی برگردید.

7. صرفه جویی در پول

داشتن اندامی مناسب، تعداد دفعات مراجعه به پزشک به دلیل دردهای مفصلی و بیماری های قلبی را کاهش می دهد. اگر اضافه وزن دارید به فکر کاهش وزن باشید!

8. بهبود باروری

طبق تحقیقات، مردانی که روزانه ورزش می کنند، نسبت به کسانی که ورزش نمی کنند یا کم ورزش می کنند، تعداد اسپرم بیشتری دارند؛ این قضیه در مورد زنان نیز صادق است. به همین دلیل، توصیه می شود که زیاد ورزش انجام دهید.

9. کمک به تقویت استخوان ها

استخوان، یکی از ساختارهایی در بدن انسان است که به حرکت کمک می کند؛ استخوان های قوی تر به ما کمک می کنند تا راحت تر فعالیت کنیم.


10. افزایش اعتماد به نفس

کاهش وزن و داشتن اندام مناسب و ظاهر فیزیکی تاثیر زیادی در افزایش اعتماد به نفس دارد. احتمال اینکه بسیاری از افرادی که اضافه وزن دارند، دچار افسردگی شوند زیاد است و در مواجهه با دیگران، اعتماد به نفس خود را از دست می دهند. اگر مرتب ورزش کنید، به این مرحله نخواهید رسید.


زندگی برای تمامی انسان ها ارزشمند است. به همین دلیل، باید همیشه مطمئن باشیم که با خوردن غذاهای مناسب و ورزش مداوم و در نهایت کاهش وزن، زندگی سالمی داریم.

کانال تلگرام زوم لایف

توجه:

اطلاعات موجود در مجله اینترنتی زوم لایف، از منابع معتبر خارجی تهیه و ترجمه شده است اما جایگزین هیچ‌یک از نسخه‌هایی که پزشکان می‌نویسند، نیست. اگر فکر می‌کنید مشکل پزشکی دارید، لطفاً برای تشخیص و درمان به پزشک مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *