چطور بدون ورزش کردن، لاغر شویم؟ 7 روش کاهش وزن بدون ورزش

چطور بدون ورزش کردن لاغر شویم؟ آیا بدون اینکه بخواهیم ورزش کنیم، می‌تونیم کاهش وزن داشته باشیم؟ اصول اولیه کاهش وزن این است که شما در عین کم کردن وزن، سلامت بدن خود را هم در نظر داشته باشید. اما اگر به هر دلیل امکان ورزش کردن برای شما وجود ندارد اما می‌خواهید وزن کم کنید، در این مطلب 7 روش برای کاهش وزن بدون ورزش کردن را توضیح دادیم.

کاهش وزن سریع بوسیله قرص های لاغری ممکن است سلامت بدن شما را به خطر بیاندازد. اگر شرایط رفتن به باشگاه را هم نداشته باشید برای کاهش وزن بدون ورزش کردن هم روش هایی وجود دارد. در ادامه روش‌های کاهش وزن بدون ورزش را بخوانید.

1. قبل از غذا آب بنوشید

قبل و بعد از هر وعده غذایی بلافاصله یک لیوان آب بنوشید. هیچ کالری در آب وجود ندارد و به شما کمک می کند که احساس سیری کنید و کمتر غذا بخورید. قبل از هر وعده غذایی، یک لیوان آب سرد بنوشید. اگر به صورت مداوم این کار را انجام دهید بعد از گذشت چند هفته کاهش وزن خواهید داشت. این یک گزینه عالی برای کاهش وزن است زیرا شامل تغییر رژیم غذایی و عادات غذایی شما نمی شود.

2. دو قسمت کردن وعده غذایی تان

وعده های غذایی که برای صبحانه، ناهار و شام می خورید را به دو تقسیم کنید. هدف این است که مقدار وعده غذایی را بدون تغییر مقدار خورده شده به دو قسمت تقسیم کنید. اگر شما صبحانه ای کوچک دارید، از ناهار به عنوان نقطه شروع استفاده کنید. نیمی از یک ساندویچ یا غذا را در اواخر صبح بخورید و سپس نیمه دیگر را در اواسط بعد از ظهر بخورید. شما نمی خواهید بدنتان گرسنه شود، چرا که این باعث خواهد شد که شما وسوسه شوید که بیش از حد بخورید.

داشتن بخش کوچکی از یک وعده غذایی، از گرسنه شدن قبل از شام جلوگیری می کند.غذاهایی که دارای کربوهیدرات زیاد هستند سبب افزایش وزن می شود. قطع کربوهیدرات به شما کمک خواهد کرد وزن خود را در هر زمانی کم کنید. یکی از نکاتی که باید در نظر داشته باشید مصرف کمتر کربوهیدرات است که اغلب دشوار است و ممکن است استرس زا باشد. با این حال، این یک گام مهم برای کمک به کاهش وزن است.

مواد غذایی برای جلوگیری از نشاسته و شکر های تصفیه شده وجود دارد. بعضی از میوه ها نیز دارای کربوهیدرات زیاد هستند اما ممکن است مجاز باشند. رژیم غذایی بدون کربوهیدرات بهترین گزینه برای کاهش طولانی مدت وزن نیست، اما در کوتاه مدت کمک خواهد کرد.


4. خوردن لقمه های کوچکتر

مهمترین بخش رژیم غذایی سالم کنترل اندازه لقمه است. مغز اغلب چند دقیقه طول می کشد تا متوجه شود که معده شما پر است. یکی از بهترین گزینه ها خوردن لقمه های کوچکتر است. قطع مقدار مواد غذایی خورده شده در هر وعده غذایی به شما کمک می کند ناخواسته مقداری وزن را کاهش دهید.

اگر کاهش وزن برای شما از اهمیت برخوردار است، سعی کنید در هنگام غذا خوردن تعداد لقمه های خود را کنترل کنید.

5. شکلات تلخ

احتمالاً شنیده اید که شکلات تلخ می تواند بر روی کاهش وزن تاثیر مثبت بگذارد. شکلات تلخ، شیر و شکر ندارد. همچنین مقدار کاکائو با سطح حدود 70 درصد است. مقدار شکلات نباید بیشتر از نصف اندازه انگشت شست باشد. خوردن هرچه بیشتر شکلات تلخ موجب تاثیر متقابل بر بدن می شود.

6. شام بخورید

شام باید بعد از ساعت 6 بعد از ظهر باشد چون آنزیم هایی که برای تجزیه غذا استفاده می شود، در شب کم می شود. متابولیسم بدن معمولا به طور قابل توجهی کاهش می یابد و یک شکم پر به این معناست که ممکن است به درستی پردازش نشود. از زمانی که غذا می خورید حداقل باید 3 ساعت تا زمان خواب فاصله باشد.

7.خواب کافی داشتن

خوابیدن به اندازه کافی در طول شب باعث کاهش وزن می شود. شما قادر خواهید بود هر ماه یک یا دو کیلو وزن کم کنید. دلایل زیادی وجود دارد تا شما نتوانید شب ها زود بخوابید. پس اگر کاهش وزن برایتان اهمیت دارد سعی کنید زود بخوابید تا اگر صبح بیدار می شوید، خوابتان کامل (حداقل 7 ساعت خواب) باشد.

کانال تلگرام زوم لایف

توجه:

اطلاعات موجود در مجله اینترنتی زوم لایف، از منابع معتبر خارجی تهیه و ترجمه شده است اما جایگزین هیچ‌یک از نسخه‌هایی که پزشکان می‌نویسند، نیست. اگر فکر می‌کنید مشکل پزشکی دارید، لطفاً برای تشخیص و درمان به پزشک مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *