به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا، کیفیت هوای تهران در دومین روز هفته نیز در وضعیت نارنجی با قرار گرفتن روی عدد ۱۲۳ (ناسالم برای گروه‌های حساس) قرار دارد این در حالیست که پنج نقطه از پایتخت نیز در وضعیت قرمز است.

آلودگی هوا، بیش از یک هفته است که میهمان ناخوانده تهرانی‌هاست و این روند در روز یکشنبه ۱۹ آذر ماه نیز ادامه دارد و کیفیت هوا اکنون در وضعیت نارنجی (آلوده برای گروه‌های حساس) است.

اگر چه میزان آلودگی هوا در برخی از نقاط آلوده تهران بهبود یافته، ولی پنج نقطه از جمله پیروزی منطقه (۱۳)، شادآباد منطقه (۱۸)، میدان فتح منطقه (۹)، و همچنین شهرداری مناطق ۱۹ و ۲۱ در وضعیت قرمز (آلوده برای همه) قرار دارد.

در این شرایط باز هم به کودکان، زنان باردار و بیماران قلبی و ریوی توصیه می‌شود در فضای باز تردد نکرده و در صورت لزوم حتما از ماسک استفاده کنند.

در ۲۴ ساعت گذشته، شاخص کیفیت هوای تهران بر روی عدد ۹۷ (قابل قبول) قرار داشت.

از ابتدای سال جاری تا امروز ۹ روز هوای پاک، ۱۸۰ روز هوای قابل قبول، ۶۵ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس و ۱۰ روز هوای ناسالم برای تمامی گروه‌ها در روز شمار شاخص آلودگی هوای پایتخت ثبت شده است.

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *