3 روش برای کاهش وزن اصولی

به دلیل تغییر سبک زندگی، افراد زیادی دچار اضافه وزن هستند و به دنبال روش هایی برای کاهش وزن خود هستند. در سایت زوم لایف نکات زیادی برای کاهش وزن گفته شده است. در این مطلب سعی کردیم 3 راه کلیدی که به کاهش وزن اصولی کمک کند را با هم بخوانیم. پیشنهاد می کنیم در ادامه مطلب با زوم لایف همراه باشید.

همه ما می دانیم که برای برخی از افراد، کاهش وزن می تواند بسیار سخت باشد. بنابراین امروز قصد داریم 3 راه برای کاهش وزن سریع در اختیارتان قرار دهیم که به راحتی می توانید در سبک زندگی خود قرار دهید و زندگی خود را به صورت مثبتی تغییر دهید.

1. کاهش وزن با ورزش کردن

شما احتمالا را بارها و بارها شنیده اید و خوانده اید که کاهش وزن بدون ورزش امکانپذیر نخواهد بود! هر کس می داند که ورزش کمک می کند تا شما مقداری چربی از دست بدهید. چطور؟ چربی اساسا انرژی ذخیره شده در بدن شما است و وقتی که ورزش کنید، بسته به رژیم غذایی شما، ممکن است چربی بسوزانید.

ذکر شد که به رژیم غذایی شما بستگی دارد؛ زیرا اگر شما هر روز مقدار زیادی کالری مصرف می کنید، بدان معنی است که شما نیاز به ورزش بیشتر دارید تا از کالری که شما آن روز خوردید خلاص شوید.

یکی از معمول ترین مشکلاتی که مردم هنگام تلاش برای رسیدن به کاهش وزن با آن مواجه می شوند این است که آنها بسیار در زندگی خود مشغول هستند و بنابراین برای آنها سخت است که چیزی را از جریان فعلی تغییر دهند. از این رو، آنها نمی توانند برنامه کاهش وزن را دنبال کنند، زیرا آنها فقط برای آن کار وقت ندارند!


راه حل این مشکل را می توانید در خانه خود پیدا کنید. برای کسانی که مشغول به کار هستند که هیچ وقت اضافی برای اختصاص به برنامه کاهش وزن ندارند، می توانند به سادگی راهنمایی های زیر را امتحان کنند و برنامه کاهش وزن را در خانه شروع کنند.

  • اگر بچه های کوچک داشته باشید که تمام وقت شما را مشغول نگه می دارد، این می تواند یک ایده عالی باشد که با آنها بازی کنید. شما باید سعی کنید طوری بازی کنید که فعالیت به لحاظ جسمی دشوار باشد. به این ترتیب، شما می توانید  ورزش را که به دلیل کمبود زمان قادر به انجام آن نبودید را انجام دهید.
  • هر زمان که چند دقیقه وقت دارید، می توانید از بالا رفتن از پله ها استفاده کنید. با چند گام بالا و پایین رفتن شما به اندازه کافی عرق خواهید کرد و کالری ها سریع می سوزند.
  • یک دوچرخه بردارید و آن را به جای یک وسیله نقلیه موتوری برای رفتن به فاصله های کوتاه مانند رفتن به یک فروشگاه مواد غذایی نزدیک قرار دهید. این کار نه تنها به شما در کاهش وزن سریع کمک می کند، بلکه محیط زیست را نیز پاک می کند.
  • یوگا و پرنایام راه عالی برای کاهش وزن بدون خروج از خانه هستند. آنها همچنین شما را از استرس دور می کنند و از این رو برای سلامت روانی نیز مفید هستند. شما به راحتی می توانید با کمک اینترنت آنها را یاد بگیرید. اطلاعات زیادی در مورد یوگا به صورت مقالات و ویدیوهایی وجود دارد که می توانند به راحتی در اینترنت یافت شوند.

2. تغییر رژیم غذایی

بله! تغيير رژيم غذايی شما بايد به منظور کاهش وزن باشد.

یادتان باشد که گفتیم رژيم غذايی خود را تغيير دهيد نه اینکه از گرسنگی زیاد به خودتان صدمه بزنید!

بسياری از مردم معتقدند که اگر آنها غذا نخورند، وزن خود را از دست خواهند داد اما این درست نيست! وقتی غذا نخورید، متابولیسم شما شروع به خواب زمستانی می کند و می تواند باعث شود که بدن شما شروع به استفاده از انرژی کمتر و کمتری کند و منجر به یک روش بد برای کاهش وزن شود.

اگر واقعا می خواهید وزن خود را کم کنید، شما باید بدانید که تغییر رژیم غذایی یکی از مهمترین چیزهایی است که می توانید انجام دهید تا چربی ها را از بین ببرید.


3. مثبت نگر و با انگیزه ماندن

اگر شما برنامه کاهش وزن سریع را شروع کرده اید و فکر کنید که نمی توانید وزن کم کنید، دوست من اشتباه می کنید! هر کس می تواند وزن کم کند، اما شما باید انگیزه و تفکر مثبت داشته باشید. ممکن است شما تاثیری که تفکر شما بر روی بدن و روحیه شما دارد را متوجه نشوید.


شروع کنید به گفتن اینکه شما می توانید وزن خود را کم کنید و یک توصیه ی خوب دیگر این است که: هیچ گاه خودتان را با دیگران مقایسه نکنید، همه ما منحصر به فرد هستیم و ما بدن های مختلف داریم.

کانال تلگرام زوم لایف

توجه:

اطلاعات موجود در مجله اینترنتی زوم لایف، از منابع معتبر خارجی تهیه و ترجمه شده است اما جایگزین هیچ‌یک از نسخه‌هایی که پزشکان می‌نویسند، نیست. اگر فکر می‌کنید مشکل پزشکی دارید، لطفاً برای تشخیص و درمان به پزشک مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *